Dziś jest piątek, 30.07.2021, imieniny Julity, Ludmiły
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Kotwasice » Aktualności » OSP Kotwasice; Usuwaliśmy skutki Orkanu "Ksawery" - silnych wiatrów z 5 października 2017 roku.

OSP Kotwasice; Usuwaliśmy skutki Orkanu "Ksawery" - silnych wiatrów z 5 października 2017 roku.

ork_ksawery_1

Kolejne dwa pracowite dni naszej jednostki! Są to efekty silnych wiatrów, które nawiedziły nasz region. W dniu 05.10.17r. w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa w miejscowości Bibianna. Udaliśmy się tam zastępem GBA. Już kilkanaście minut później nasz drugi zastęp GBM musiał wyjechać do pochylonego słupa energetycznego w miejscowości Kotwasice. I zabezpieczyć teren. Zastęp GBA po usunięciu drzewa na Bibiannie udał się do miejscowości Dziadowice gdzie również trzeba było usunąć drzewo. Tego wieczoru zakończyliśmy swoje działania. Natomiast dnia 06.10.17r. tuż po godzinie 7.00 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Dziadowice-Folwark, gdzie również trzeba było usunąć drzewa, które były niebezpiecznie pochylone na jezdnię. W drodze powrotnej do bazy w miejscowości Kotwasice również musieliśmy usunąć powalone drzewo. Kolejnym wyjazdem naszej jednostki był uszkodzony dach na budynku gospodarczym w miejscowości Malanów. Działania polegały na zabezpieczeniu dachu.

 

                                                                                                             red. BM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności