Dziś jest piątek, 30.07.2021, imieniny Julity, Ludmiły
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Kotwasice » Aktualności » 1 marca 2020 roku na walnym zebraniu sprawozdawczym członków OSP Kotwasice

1 marca 2020 roku na walnym zebraniu sprawozdawczym członków OSP Kotwasice

walne_zb_2020_1

1 marca 2020 na walnym zebraniu sprawozdawczym członków OSP Kotwasice podsumowaliśmy miniony rok oraz przedstawiliśmy plany na rok  bieżący, a w szczególności - zakup średniego samochodu bojowego. 

Ubiegły rok był dla nas pracowity bo do  akcji ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżaliśmy 14 razy. Obecnie jest 52 członków, w tym 5 kobiet i 1 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Inwestujemy w młodzież, szkolenia i kompletujemy brakujący sprzęt oraz wyposażenie. Prowadzimy działalność prewencyjną, szkoleniową, kulturalną i sportową. Współpracujemy z PSP w Turku, jednostkami OSP w Gminie Malanów, (szkoleniowo z sąsiednią jednostką OSP Malanów),  I Liceum Ogólnokształcącym w Turku oraz stowarzyszeniem „KOTWICA Wspólnie dla Kotwasic”. 

Prócz dalszych prac związanych z modernizacją sali  i garażów w planach mamy szkolenia podstawowe i specjalistyczne w tym: naczelników, dowódców, kierowców, konserwatorów sprzętu ratowniczego, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, pilarzy do drewna i z zakresu współpracy z LPR . W bieżącym roku chcemy zorganizować spotkania wychowawcze, profilaktyczno-szkoleniowe w szkołach, na zebraniach wiejskich, odwiedzić mieszkańców w okresie noworocznym oraz otoczyć pamięcią zmarłych druhów strażaków z naszej jednostki.

Także na ten rok w budżecie przewidziane są zakupy strażackie: średniego samochodu bojowego, uzupełnienie mundurów oraz doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w różnych działaniach, Samorządowi Gminnemu, Rodzicom Dzieci z MDP, Młodzieży, zaprzyjaźnionym instytucjom i żywimy nadzieję, że będziemy mogli świadczyć jeszcze skuteczniejszą pomoc potrzebującym jeżeli zajdzie taka potrzeba.

                                                                                                                            sekretarz dh Błażej Maleta

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności