Dziś jest niedziela, 21.10.2018, imieniny Urszuli, Hilarego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Kotwasice » Aktualności » OSP KOTWASICE: Braliśmy udział w akcji ratowniczej; usuwaliśmy kokon szerszeni we wsi Kotwasice

OSP KOTWASICE: Braliśmy udział w akcji ratowniczej; usuwaliśmy kokon szerszeni we wsi Kotwasice

OSP KOTWASICE: Braliśmy udział w akcji ratowniczej; usuwaliśmy kokon szerszeni we wsi Kotwasice

Dzisiaj 31 sierpnia 2016 roku we wsi Kotwasice usuwaliśmy kokon szerszeni, które na jesień bardzo często mogą się pojawiać w naszych domostwach. 

Wraz z nadchodzącą jesienią pojawia coraz więcej szerszeni. Są aktywne zarówno w dzień jak i w nocy. Chętnie żerują na opadłych owocach oraz drzewach liściastych i nadgryzają cienką korę na gałązkach. Szerszeń potrafi prysnąć jadem na odległość kilkudziesięciu centymetrów, w celu oślepienia intruza. Stąd też, przy usuwaniu gniazda szerszeni, nie wystarczy zwykła osłona głowy jak w przypadku pszczół, czy os - niezbędne są okulary ochronne. Szerszenie doskonale lokalizują umiejscowienie oczu i potrafią z precyzją "wystrzelić" jad w ich stronę, w sporej ilości. Do szerszeni z całą pewnością należy mieć respekt. Nie jest jednak wskazane wpadanie w panikę, gdy już znajdą się w naszym otoczeniu. Machanie rękami i gwałtowne reakcje z naszej strony nie tylko nie pomogą nam uniknąć użądlenia, ale wręcz sprowokują owada do reakcji obronnych. Pamiętać warto również, że żądłówki są bardzo agresywne w obrębie swojego gniazda, poza nim zachowują się o wiele spokojniej.

 

                                                                                                                          red. BM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności